Web Tasarım Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Web Tasarım Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu makalemizde web tasarım firmasından hizmet almadan önce web tasarım fiyatları hakkında bir bilgilendirme yapacağız.

Bir web tasarımı hizmetinin genellikle ortalama ücreti 1.000 ₺ – 5.000 ₺ arasında değişmektedir. Bununla beraber özgün tasarım fiyatları 10.000 ₺ – 20.000 ₺ arasında değişebilir. Her türlü hizmet dahil olduğunda bu fiyat 30.000 ₺ kadar da artabilir.

Ancak bu durumu kötüye kullanan web tasarım firmalarına aldanmamak gerekir. Fiyatın yüksekliği ile kalitesi her firmada doğru orantılı olmayabilir. Bu yüzden her yüksek fiyat veren web tasarım ajansını kaliteli sanmamanız gerekir.

Bu yüzden size bu yazımızda bir web tasarım fiyatını arttırabilecek ek özellikleri ve ek hizmetleri açıklayacağız. Yazımızdan edindiğiniz bilgiler doğrultusunda firmanızın web sitesini yapacak web tasarım firmasına daha bilinçli olarak karar verebilirsiniz.

Web Tasarım fiyatlarındaki detaylar nelerdir?
 

Birçok web tasarım firmasının web sitesine girdiğinizde net bir fiyat görmemenizin sebebi, alacağınız web tasarım hizmetinin fiyatı istediğiniz özelliklere göre değişebilir.
Web sitesi tasarım fiyatlarında en etkili faktör olan ve “template” yani şablon olarak geçen siteler, çok hızlı bir şekilde ortaya çıkan ve  ihtiyaçların tam olarak karşılanmadığı web sitelerdir.
Özel tasarımlı web siteler ise sizin 7/24 açık dijital mağazanız olan web sitenizde, yer alması gerekenleri sizin kurumsal kimliğinize uygun olacak şekilde oluşturulan web sitelerdir.

Evrensel bir şekilde yaygın kullanılan yazılım dili olan php ile kıyasla pyhton gibi farklı yazılım dillerinin kullanılması, web tasarım fiyatlandırmasında da etkisi bulunan teknik detaylardır.


Görsel tasarım ağırlıklı, grafik tasarımcının yoğun çalıştığı bir web siteye, görsel tasarım olarak harcanan emeğe göre farklı ücretlendirme yapılır.

Modüller, web sitenizde yer alan işlevsel eklentilerdir. Bu nedenle yüzlerce modül arasından web sitenizde yer alması gereken ihtiyaçlarınıza göre modül donanımı sitenize yerleştirir.
Modül eklemeleri de web tasarım fiyatlandırmasında etkili olan faktörler arasındadır.
Web sitenizin ihtiyacına göre oluşturulan sayfalar ayrı bir tasarım ve planlama yapılması gerektiğinden web tasarımı fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.

Enter Medya olarak firmanızın web tasarım ihtiyaçlarını size özel olarak analiz eder ve bunu size rapor ederek bir teklif oluştururuz.
 

Bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.